Aktuálně

Dům dětí a mládeže, Hostinné


Odehrálo se...


Kroužek Rybaříků hlásí

Snem snad každého lovce je vydat se za dobrodružstvím v přírodě sám a spolehnout se na vlastní schopnosti. Stejně tak tato představa je pro mladé začínající rybáře snem, který si touží splnit.

Po prvním okouzlení, většinou přichází od někoho z rodiny či při vyprávění velezkušených strejdů, přijde nato, kde se to naučit.

Zdejší DDM ve spolupráci s MO ČRS Hostinné právě pro ně pravidelně každým rokem otvírá zájmový kroužek Rybaříků, kde každou středu od 15 hodin se žáci seznamují s problematikou v daném oboru. Podle ročního období se výuka rozděluj jak na praktické dovednosti u vody, tak teoretické vyučování přes zimu v učebně ve Školní ulici 321.

Potřebné pruty, háčky, vlasce si žáci mohou vypůjčit u svého vedoucího, než si výbavu společně s rodiči, kamarády či Ježíškem pořídí sami. Zkušenosti s prvními úlovky dodají odvahu splnit si z hora uvedený cíl. K tomu je potřeba však Rybářský lístek.

A právě současní členové kroužku po tvrdé přípravě formou cvičných testů se v měsíci únoru připravili k úspěšnému složení zkoušek Českého rybářského svazu. Zkušební komise složená z pověřených členů místní organizace po vyhodnocení vystavila Osvědčení o získané kvalifikaci pro vydání prvního rybářského lístku.

Cesta k rybářskému snu pak ještě vede přes městský úřad příslušného místa trvalého pobytu, kde na odboru životního prostředí vystaví tížený Rybářský lístek. Povolenku na příslušnou vodu pak dostanou už jako členové místních organizací.

Proto jim přejeme hodně krásných chvil u vody, nám všem radost z toho, že děti dokáží vnímat přírodu se všemi aspekty a v neposlední řadě jim gratulujeme ke splnění snu na celý život.

Petrův zdar!

DDM Hostinné


Podkrkonošští mladí včelaři zaznamenali historický úspěch

(17. června 2019)

Finalisté soutěže Jan Materna, Ludmila Šnejdová (druhá zleva; Jihočeský kraj) a Pavlína Všetečková (druhá zprava) s předsedkyní Komise pro práci s mládeží Českého svazu včelařů Veronikou Šebkovou (krajní vlevo) a pracovnicí svazu Alicí Ošmykovou.  Celý článek zde.